суббота, 7 января 2017 г.

Пошук інформації в Інтернет

Пошукова система — це веб-сайт, що надає можливості пошуку потрібної інформації в Інтернеті.
Існують два принципи пошуку, що їх використовує цей сервіс, — тематичний пошук та пошук за ключовими словами.
Стратегія пошуку:

Оператор «...» 
Подвійні лапки дають змогу знаходити точне словосполучення, розташоване в них. При цьому зафіксовано і граматичну форму слів.
Наприклад, результатом запиту «музей Києва» будуть адреси лише тих сайтів, на сторінках яких можна знайти саме таке словосполучення — „музей Києва"

Оператор {...}
Фігурні дужки дають змогу знаходити словосполучення, близькі до заданого.
Наприклад, результатом запиту {музей Києва} будуть документи, у яких граматичну форму ключових слів не зафіксовано: музеї Києва, музеях Києва тощо

Оператор [п, ... ]
Цей оператор використовують, якщо треба обмежити відстань між словами в запиті.
Наприклад, у результаті запиту [3, музей Києва] буде знайдено лише документи, у яких слова музей та Києва розташовано у фрагменті тексту, що не перевищує трьох слів

У пошукових системах логічні та і або записують за допомогою знаків « + » і «|». Проте, використовуючи ці оператори, треба враховувати порядок їх виконання.
Наприклад, якщо ми введемо пошуковий запит історія міста|вулиці, то логічно очікувати отримати адреси сайтів, на веб-сторінках яких трапляється текст історія міста або історія вулиці. Проте треба запам'ятати, що логічне та під час створювання запитів завжди діє першим. Оскільки після слова історія міститься пропуск, який система розуміє як логічне та, то вона виведе на екран адреси сайтів, на сторінках яких містяться слова історія міста чи слово вулиці.
Тобто логічне або буде застосовано лише другим.
А для того щоб запит виконався так, як ми очікували, треба змінити порядок дій логічних операторів. Для цього, як і в математиці, використовують звичайні дужки. Тому треба було записати так: історія+(міста|вулиці).
Досить часто, складаючи запит, корисно використовувати ще один логічний оператор — логічне ні. У пошуковій системі Мета його позначають за допомогою знака «-». Цей оператор дає змогу видалити зі списку результатів ті документи, у яких міститься слово, записане після цього оператора. Тобто в результаті пошукового запиту чорний чай—зелений ми отримаємо документи, у яких є слова чорний чай і немає слова зелений.

Комментариев нет:

Отправить комментарий